Menu

اخبار

18
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: زیستگاههای آبی و خشکی این شهرستان به منظور بررسی احتمال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پایش می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی علیرضا بقالی اظهارداشت:با همکاری شبکه دامپزشکی ، برنامه های گشت و کنترل با هدف پایش و کنترل زیستگاههای حساس آبی این شهرستان از حیث بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان انجام می شود.

وی اضافه کرد: در این پایش ها که علاوه بر گشت و کنترل مناطق به منظور شناسایی و جلوگیری از تخلفات زیست محیطی احتمالی ، منطقه حفاظت شده تالاب سد نوروزلو و سواحل جنوب شرقی دریاچه ارومیه که از لحاظ وجود پرندگان آبزی مانند انواع غاز و اردک قابل اهمیت می باشد مورد بررسی قرار می گیرند.
بقالی اضافه کرد :همچنین تا کنون مورد خاصی از این بیماری در میان پرندگان وحشی در سطح مناطق تحت مدیریت این شهرستان مشاهده یا گزارش نشده است.
بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی می باشد که احتمال ابتلاء انواع پرندگان از جمله گونه های آزاد پرواز مهاجر و پستاندارانی از جمله گراز به این بیماری وجود دارد. این بیماری می تواند به انسان سرایت نموده و در صورت عدم کنترل می تواند عواقب خطرناکی به همراه داشته باشد. 

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت