Menu

اخبار

24
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست میاندوآب گفت: پایش زیست‌محیطی و نمونه‌برداری از پساب کارخانه قند این شهرستان انجام شد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست استان آذربایجان غربی علیرضا بقالی اظهارافزود: با توجه به اهمیت پایش صنایع و نحوه فعالیت آن‌ها با حضور کارشناسان پایش اداره محیط‌زیست میاندوآب از این واحد بازدید به عمل آمد و فعالیت آن مورد پایش قرار گرفت.
بقالی در این رابطه افزود: در جریان این بازدید از خروجی پساب این واحد توسط آزمایشگاه معتمد و با نظارت کارشناسان پایش این اداره نمونه‌برداری انجام شد.
وی ادامه داد بعد از آنالیز و اعلام نتایج از طرف آزمایشگاه معتمد وضعیت آلایندگی واحد بر اساس استاندارد های زیست‌محیطی مربوطه موردبررسی قرار می‌گیرد.
وی با تأکید بر لزوم رعایت ضوابط زیست‌محیطی صنایع مختلف، حرکت در مسیر اقتصاد سبز را از مهم‌ترین مقتضیات حال حاضر محیط‌زیست خواند و خاطرنشان نمود پایش واحدهای مختلف صنایع، نظارت بر نمونه بردای و الزام واحدها به خود اظهاری در پایش از مهم‌ترین برنامه‌های اداره میاندوآب در بخش محیط انسانی می باشد.
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست میاندوآب گفت: کارخانه قند میاندوآب در 160 کیلومتری مرکز استان آذربایجان غربی در شهرستان میاندوآب و در کنار رودخانه زرینه رود واقع گردیده است. محصولات اصلی کارخانه قند و شکر و محصولات فرعی آن تولید تفاله خشک و تر از چغندر مصرفی می باشد.سوخت اصلی این واحد گاز طبیعی می باشد.نظارت بر نحوه فعالیت واحد به صورت دوره ای صورت می گیرد. 

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت