Menu

اخبار

23

کارگاه دو روزه آموزشی _ مشورتی مدیریت حق آبه های زیست محیطی با حضور کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست، یان بیگز سفیر استرالیا در ایران و جرارد سیبر مدیر بازرگانی منطقه خاورمیانه و آسیا وزارت خارجه استرالیا آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم افتتاحیه کارگاه دو روزه آموزشی _ مشورتی مدیریت حق آبه های زیست محیطی با اشاره به وظایف سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه های مختلف همچون کنترل آلودگی ها، مدیریت ضایعات و حفاظت از تالاب ها، گفت: استفاده از تجربه های موفق جهانی در حفاظت از محیط زیست و رفع چالش های این حوزه همچون تجربه های استرالیا در زمینه مدیریت آب می تواند کمک بزرگی برای ایران باشد.
یان بیگز سفیر استرالیا در ایران نیز با یادآوری نیم قرن روابط مثبت میان ایران و استرالیا، همچنین اشاره به هماری دو ساله کشورش با ایران در زمینه احیاء دریاچه ارومیه از آمادگی استرالیا برای ادامه و گسترش همکاری ها به ویژه در زمینه مدیریت منایع آب خبر داد.
دستاوردهای موفق استرالیا طی 30 سال مدیریت حوضه آبریز ماری دارلینگ به ویژه مدیریت تخصیص آب به تالاب ها و رودخانه ها و تفاهم نامه های مرتبط میان چهار ایالت حوضه و تهیه راهنمای جامع آب از جمله مواردی است که طی این کارگاه دو روزه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
راهنمای جامع آب به منظور تداوم اصلاحات در مدیریت منابع آبی استرالیا، همچنین انتقال تجارب موفق این کشور به سایر کشورها در شش مرحله تدوین شده است.
گفتنی است، کارگاه دو روزه آموزشی _ مشورتی مدیریت حق آبه های زیست محیطی، یکشنبه و دوشنبه 19 و 20 دی ماه با همکاری ستاد احیاء دریاچه ارومیه و نمایندگان دولت استرالیا به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور مدیران ادارات کل حفاظت محیط زیست کشور،و مدیر کل و معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی و اساتید دانشگاه ها، نمایندگان سازمان های کشاورزی حوضه دریاچه ارومیه و کارشناسان مرتبط برگزار می شود.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت