Menu

اخبار

28
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در دیدار با کودکان به مناسبت هفته محیط زیست خطاب به آنان گفت : دست در دست هم دهیم به مهر، میهن خویش را کنیم آباد
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، مهران نظری در این دیدار با ادای مطلع فوق گفت :
هفته محیط زیست هفته ای است که در آن نسبت به لزوم توجه به محیط زیست، پاکیزه نگاه داشتن آن، نریختن انواع زباله ها به طبیعت و آب رودخانه ها، احترام به حیوانات و عدم آزار آنها، احترام به گیاهان و عدم کندن یا لگد مال کردن آنها تاکید می شود تا سرتاسر سال مراقب طبیعت زیبایمان باشیم و این مساله در تمام جهان مورد توجه قرار می گیرد.
وی خطاب به بیش از 20 نفر از فرزندان کارکنان حفاظت محیط زیست افزود: کتابهای درسی شما، اشعار گوناگونی وجود دارد که اهمیت توجه به آب و هوا و طبیعت و گیاهان وحیوانات را نشان می دهد، دوست داشتن سرزمینمان، آباد کردن آن، دانه دادن به پرندگان در فصول سرد محتوای کتابهای درسی شما را تشکیل می دهد، بخصوص که پدر یا مادر شما در محیط زیست خدمت می کنند و شما عضوی از این سازمان هستید و باید به سایر کودکان همکلاسی خود نیز حفاظت از محیط زیست و ضررهای ناشی از تخریب و آلوده ساختن آن را یاد دهید. فرهنگ باستانی ایران و کتاب آسمانی ما هم بر این امر تاکید دارد .
در خاتمه مراسم مدیر کل حفاظت محیط زیست با اهدای کارت هدیه از کودکان حاضر به عنوان آینده سازان کشور و عناصر اصلی توسعه پایدار تقدیر کرد.
گفتنی است که درحاشیه مراسم، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی،گفت: با توجه به اینکه پاسداشت و نگهداری از حفاظت محیط زیست از الزامات و رکن اصلی توسعه پایدار و ضامن بقای آن برای آیندگان است، آموزش از خردسالی در این راستا اهمیت بالایی دارد و در واقع رکن اصلی توسعه و پایداری آن منوط به توجه به آموزش و ایجاد انگیزه برای نسل آینده است.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت