Menu

اخبار

16
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان میاندوآب گفت: روز جهانی خاک در این شهرستان گرامی داشته شد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی علیرضا بقالی افزود : با توجه به اهمیت خاک به عنوان یکی از مهمترین اجزاء طبیعت، اتحادیه جهانی علوم خاک در سال 2003، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز 5 دسامبر را به عنوان روز جهانی خاک نامید.
این روز جهانی، بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت بهره برداری پایدار از آن را برای جوامع مختلف در سراسر جهان آشکار می سازد.
شایان ذکر است سازمان ملل متحد نیز در همین راستا سال 2015 را به عنوان سال جهانی خاک ها تعیین کرد. برگزاری مراسم روز جهانی خاک در ایران سابقه ای چند ساله دارد.
به همین مناسبت و در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار ، توسط جهاد کشاورزی شهرستان اداره با همکاری اداره حفاظت محیط زیست و در محل اداره جهاد کشاورزی با حضور کارشناسان ،مروجین و نمایندگان شرکتهای فنی مهندس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان و نمایندگانی از ارگانهای مردمی و تشکل های زیست محیطی این شهرستان برگزار شد.
وی اذعان داشت: در این همایش کارشناس اداره محیط زیست در خصوص خاک و اهمیت حفظ و توسعه پایدار با محوریت محیط زیست و همچنین آلودگی های زیست محیطی در حوزه خاک سخنرانی نمود.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت