Menu

اخبار

16
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب خبر داد: پایش و نمونه برداری از واحدهای بیخطر ساز پسماندهای عفونی در دو بیمارستان این شهرستان انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی علیرضا بقالی اظهارداشت: پیرو عقد قرارداد آزمایشگاههای معتمد با واحدهای بیمارستانی و درمانگاهی و لزوم اهمیت نحوه بیخطرسازی پسماندهای عفونی با نظارت مستقیم کارشناسان پایش اداره و توسط آزمایشگاه معتمد سازمان از دو واحد بیمارستانی این شهرستان نمونه برداری شد.
وی ادامه داد بعد از آنالیز نتایج مربوطه به اداره ارسال شده و در صورت عدم صحت در عملیات بیخطرسازی اقدامات قانونی در این مورد اعمال خواهد شد.
بقالی اظهار داشت که اکنون دو بیمارستان این شهرستان بیخطرسازی پسماندهای عفونی را از طریق دستگاه هیدروکلاو و در سیکلهای روزانه انجام می‌دهند این کار توسط شرکتهای خصوصی و طی عقد قرار داد با بیمارستان انجام می‌شود همچنین مراکز خصوصی مانند درمانگاهها، مطب‌ها از طریق قرار داد با شرکتهای پیمانکار ذیصلاح اقدام به بیخطر سازی می‌نمایند.
بقالی خاطرنشان کرد مدیریت پسماندهای پزشکی شامل زباله‌های عفونی، تیزوبرنده و دارویی و شیمیایی از مهمترین بحث‌های مدیریت پسماند به شمار می‌رود و لازم است که اقدامات مبتنی بر رعایت ضوابط زیست محیطی و بهداشت عمومی در این بخش با دقت ویژه‌ای انجام شده و با توجه به بالا بودن حساسیت کار مراحل اجرای کار با نظارت مستقیم کارشناسان اداره انجام می‌گردد. 
 

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت