Menu

اخبار

21
دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان با 4 دستور کار در سالن جلسات معاونت امورعمرانی استانداری آذربایجانغربی تشکیل جلسه داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی ، جلسه پسماند با حضور معاونت امورعمرانی استانداری مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی واعضاء کارگروه مدیریت پسماند استان برگزار شد
آراسته مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت : درحال حاضر جهت مدیریت پسماندهای شهری تولیدی دراستان 29 سایت زباله شهری درسطح استان فعالند که یکی از مهمترین اهداف این اداره کل ساماندهی وضعیت زیست محیطی وبهداشتی سایتهای مذکور ونیز رفع مشکلات موجود و به استانداردرسانی دفع پسماند درسطح استان می باشد .

تقی کهوریان در جلسه کارگروه مدیریت پسماند های استان گفت:جمع آوری و دفن بهداشتی زباله های شهری از مهمترین مسائل و مشکلات شهرها است که دولت نیز با اهتمام به این موضوع طرح ساماندهی و تجمیع سایت های زباله را در دستور کار مدیریت شهری قرار داده است.
وی افزود:در قالب طرح جامع مدیریت پسماند علاوه بر پیش بینی تمهیدات لازم برای جمع آوری و حمل بهداشتی زباله ها، با مکان یابی و تجمیع سایت های دفن پسماند، زباله های شهرهای کوچک و بزرگ به همراه روستاهای واقع در شعاع 50 کیلومتری در مکان مورد نظر دفن خواهند شد.
معاون امور عمرانی استاندار ادامه داد:با اجرایی شدن این طرح سرمایه گذاری در این بخش توجیه خواهد داشت و امکان جذب سرمایه ها در تولید انرژی و صنعت بازیافت و بهره وری بیشتر از آن در استان فراهم می شود.
وی با بیان اینکه طرح جامع مدیریت پسماند باید در تمامی شهرستاهای استان تهیه شود افزود:تهدیدات زیست محیطی و انتشار آلودگی های ناشی از دفن غیر بهداشتی زباله، سلامت عمومی مردم را به مخاطره می اندازد و مشکلات فراوانی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی را در جامعه پدید می آورد که به همین دلیل برای حفظ سلامت مردم و کاهش آلایندگی های محیط موضوع دفن بهداشتی پسماند ها بطور جدی از سوی مسئولان پیگیری شود.

معاون امور عمرانی استاندار خاطرنشان کرد:سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به طرح های تهیه شده که در کارگروه های استان تصویب شده اند کمک های اعتباری اختصاص می دهد و شهرداران استان نیز باید با بهره گیری از خدمات مشاوره ای متخصصان نسبت به شناسایی مکان مناسب و تهیه طرح جامع مدیریت پسماندها اقدام کنند.
در ادامه این جلسه اقدامات شهرداران شهرهای سردشت، مهاباد، میاندوآب و اشنویه در اجرای برنامه ساماندهی دفن پسماند ها مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید تا پایان سال جاری طرح جامع مدیریت پسماند این شهرها و شهرها و روستاهای قمر آنها را به صورت تجمیعی به اتمام رسانند.این طرح ها پس از تائید و تصویب عملیاتی و اجرایی خواهند شد.

از مهمترین مصوبات این جلس تصویب تخصیص اعتبار جهت ساماندهی سایتهای دفن میاندوآب ومهاباد از طریق سازمان برنامه وبودجه ، ساماندهی ضرب الاجل وضعیت سایت دفن زباله شهری میاندوآب ومهاباد ظرف مدت یک ماه توسط شهرداریهای مربوطه و... اشاره داشت .

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت