Menu

اخبار

19
اکبر محمدیان ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده از بازدید مناطق تالابی این شهرستان به اتفاق تشکلهای مردم نهاد و بررسی طرحهای پیشنهادی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، محمدیان گفت: هدف از این بازدید بررسی وضعیت تالابها، آشنایی با کارکردها وتنوع زیستی تالابها و بررسی نحوه همکاری با تشکلها بوده طرحهای پیشنهادی وظرفیتهای موجود درباره حفاظت از این تالابها مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود : همکاری و مشارکت تشکلهای مردمی زیست محیطی در ارتقا و اجرای برنامه های زیست محیطی تأثیر به سزایی داشته و وظیفه ای همگانی است .
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده ، با اشاره به کثرت تشکلهای زیست محیطی در شهرستان نقده ، بر اهمیت مشارکت آنها خصوصاً در حوزه آموزش و فرهنگ سازی تاکید کرد.
گفتنی است شهرستان نقده دارای پنج هزار هكتار آبگیر ، تالاب و بخش های جنوبی پارك ملی دریاچه ارومیه ،13 تالاب دائمی و فصلی است كه سالانه پذیرای ده ها هزار قطعه از انواع پرندگان مهاجر است. از این تالابها ،تالاب های 'یادگارلو'، 'درگه سنگی' و 'شورگل' نقده در فهرست تالاب های بین المللی قرار داشته از مهمترین مراكز مهاجرت پرندگان آبزی و كنار آبزی به شمار می روند.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت