Menu

اخبار

19

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: برابر ضوابط و قوانین زیست محیطی با هر گونه خرید و فروش، حمل و نگهداری و عرضه گونه های حیات وحش در سطح استان برخورد می شود.

 

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی  مهران نظری افزود: در روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به عید نوروز، عده ای افراد فرصت طلب و سودجو در برخی مناطق اقدام به خرید و فروش غیرمجاز گونه های جانوری خصوصاً گونه های در معرض خطر انقراض مانند مار، سمندر، لاک پشت در کنار ماهی قرمز می کنند که این عمل از طرف سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع می باشد.

وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در سراسر استان با تشکیل اکیپ های سیار زیست محیطی ضمن گشت و نظارت مستمر بر مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی های سطح استان با هرگونه تخلف برخورد خواهند نمود.

نظری افزود:  درصورت مشاهده هر گونه تخلف ، ضمن ضبط جانوران وحشی ، با افراد خاطی و سودجو براساس قوانین و مقررات زیست محیطی  برخورد می شود.

وی گفت: کلیه جانوران کشف شده در صورتیکه قابلیت رها سازی در طبیعت را داشته باشد با هماهنگی قاضی پرونده در طبیعت و زیستگاه آن رها سازی شده و در صوتیکه نیاز به تیمار و نگهداری داشته باشد در مراکز مجاز که تحت نظارت این اداره کل فعالیت می نمایند، نگهداری خواهند شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از مردم با فرهنگ و دوستدار محیط زیست و حیات وحش استان در خواست نمود از خرید جانواران وحشی خودداری نموده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به سامانه تلفنی 1540 و یا نزدیکترین ادارات محیط زیست اطلاع دهند.

.

 

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت