Menu

اخبار

15
رییس اداره حفاظت محیط زیست ارومیه گفت: پرورش عقرب نیاز به مجوز دارد و با افرادی که به صورت غیرقانونی اقدام به پرورش آن نمایند طیق ضوایط زیست محیطی برخورد می شود.
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی مختار خانی گفت: مطابق دستورالعمل ضوابط و ‌معیارهای استقرار واحدهای صنعتی، خدماتی و‌ کشاورزی، واحد پرورش عقرب در رده سه واحدهای گروه کشاورزی قرار دارد و تابع برخی قوانین است.
وی اضافه کرد: باید در نگهداری عقرب فاصله 300 متری از مراکز مسکونی روستایی و 500 متری از مراکز مسکونی شهری رعایت شود.
خانی با بیان اینکه زهر عقرب برای استفاده در صنعت داروسازی و درمان برخی بیماری ها مفید است، گفت: طبق دستورالعمل هیچ گونه مجوزی برای پرورش این موجود در مراکز مسکونی شهری و روستایی صادر نمی شود.
وی بیان کرد: تاکنون 10 نفر در ارومیه برای دریافت مجوز پرورش عقرب درخواست داده اند که بازدیدهای لازم از مکان های پرورش انجام شده است و به زودی مجوزهای لازم صادر می شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست ارومیه گفت: پرورش عقرب در برخی نقاط کشور فراگیر شده است و اخیرا در ارومیه نیز عده ای نسبت به اخذ مجوز اقدام کرده اند.
عقرب ها موجوداتی شب زی هستند و در طول روز در گوشه ای بی حرکت مخفی می شوند؛ این موجودات وقتی شب فرا رسید از کمین گاه خود بیرون می آیند و به فعالیت می پردازند.
عقرب حرکت نمی کند، مگر اینکه بخواهد شکمش را سیر کند؛ این موجود شب ها به دنبال شکار است.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت