Menu

اخبار

21
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: شش بال کبک و دو بهله سارگپه در زیستگاههای طبیعی این شهرستان رها سازی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی فاروق سخنور گفت:یک نفر فعال عرصه محیط زیست تعداد سه بال کبک را از شکارچیان خریداری وبا هماهنگی یگان حفاظت این اداره در طبیعت رها سازی نمود.
وی گفت: این فعال زیست محیطی در راستای حفاظت از حیات وحش و محیط زیست این منطقه و فرهنگ سازی در میان شکارچیان این پرنده زیبا را رها سازی نمود.
سخنور افزود: همزمان سه بال کبک دیگر که از متخلفین شکار و زنده گیری غیر مجاز پرندگان کشف شده بود به همراه دو بهله سارگپه که توسط دوستداران حیات وحش تحویل این اداره شده بود در زیستگاه مناسب رها سازی شد.
وی اظهار کرد: شکار بی رویه و تخریب طبیعت باعث کاهش چشمگیر این گونه پرنده و از بین رفتن زیستگاههای اصلی آن در منطقه شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت : بازگشت دوباره این گونه پرندگان به طبیعت می تواند زمینه را برای زاد و ولد دوباره آنها فراهم سازد و در جهت حفظ و بقای این گونه بسیار مهم و موثر باشد.
کبک پرنده ای زیبا، آرام و وحشی است که در بسیاری از دشت ها، دامنه ها و کوهپایه ها زندگی می کند و در نواحی وسیعی از جهان نظیر شمال آمریکا، شرق اروپا، خاورمیانه، آسیای مرکزی، شبه قاره هندوستان و باختر دور پراکنده است.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت