Menu

اخبار

21
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارومیه گفت: گونه در خطر انقراض درنای آناتولی از زیرگونه های درنا می باشد که تلاش انجمن حفاظت از این زیرگونه برای حفاظت و حمایت بیشتر، تبدیل آن به گونه ای مستقل و قرار دادن آن در لیست IUCN می باشد.
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی مختار خانی گفت: این تیم با هدف آشنایی و اطلاع از وضعیت نمونه های موجود در استان آذربایجان غربی به این استان سفر کرده اند،
وی گفت: با توجه به اینکه موزه تاریخ طبیعی ارومیه فرصت مناسبی برای مطالعه گونه های جانوری استان می باشد، فردی آکارسو عضو تیم بین المللی حفاظت از گونه در خطر انقراض درنای آناتولی از ترکیه و صادق صادقی زادگان، مدیر مرکز منطقه ای کنوانسیون رامسر به همراه جمعی از مسئولین استانی از این موزه بازدید کردند. خانی افزود: گونه در خطر انقراض درنای آناتولی از زیرگونه های درنا می باشد که تلاش انجمن حفاظت از این زیرگونه برای حفاظت و حمایت بیشتر، تبدیل آن به گونه ای مستقل و قرار دادن آن در لیست IUCN می باشد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارومیه گفت: بازدید از موزه تاریخ طبیعی ارومیه با هدف شناسایی گونه های جانوری و گیاهی و شناسایی مشکلات مربوط به حیات وحش استان، خصوصاً گونه در خطر انقراض درنای آناتولی صورت گرفت .
خانی افزود: انتقال تجربیات مربوط به حفظ و حمایت این گونه شامل حلقه گذاری و نصب فرستنده های رادیویی به منظور رصد مسیر مهاجرت و محل جوجه آوری این پرنده ازدیگر برنامه های اعضای تیم بین المللی حفاظت از گونه در خطر انقراض درنای آناتولی به ارومیه بود.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت