Menu

اخبار

22
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت : پیرو تدوین مدیریت جامع تالاب نوروزلو ،پارامترهای اکوسیستمی این تالاب پایش و اندازه گیری می شود.
به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی بقالی افزود: علیرضا بقالی گفت : بخشی از این طرح با هدف پایش اکولوژیکی و شاخص های مختلف کیفی و کمی تالاب انجام خواهد شد.بر این اساس در مرحله اول در دو نقطه محل اشل های اندازه گیری عمق آب در داخل تالاب نصب گردید.
وی گفت: از سال گذشته با حضور دست اندرکاران،ذینفعان ،کارشناسان و نمایندگان دولتی و تشکلهای مردمی پروژه طرح مدیریت تالاب سد نوروزلو در منطقه حفاظت شده تدوین و نهایی شده است .
بقالی افزود: : بعضی از پارامترهای فیزیکوشیمیایی تالاب مانند دما،TDS،DO،PH،ECدر ایستگاه های مذکور به صورت آفلاین توسط تشکل های مردمی و با همکاری و نظارت مستقیم کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پایش می شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت : تالاب سد نوروزلو میاندوآب در داخل منطقه حفاظت شده به همین نام قرار داشته که پهنه این تالاب پوشیده از نیزارو جگنزار بوده که محل مناسبی برای زیستگاه و زاد آوری انواع آبزیان ،انواع گونه های پرندگان آبزی و کنار آبزی از جمله انواع حواصیل،لک لک ،اردک،غاز،چنگر،آبچلیک ،پلیکان،انواع گونه های شکاری وابسته به آب و...می باشد. همچنین پستانداری از جمله گرگ،روباه،خرگوش،گراز ،سمورآبی در این منطقه زیست می کنند.

Post Rating

Comments

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

نام

ایمیل

وب سایت